Организовано бесплатно тестирање ученика завршне године Грађевинске техничке школе „Неимар“ из Ниша.

Сваки матурант се суочава са великим изазовом – како изабрати факултет који најбоље одговара његовим способностима, жељама, искуству, досадашњим достигнућима, могућностима…

Тим поводом, у среду 28. новембра 2018. године је у ученицима завршне године организовано бесплатно тестирање под називом: „Професионална оријентација кроз тест личности“.

Овакав тест треба да осветли јаке и слабе стране личности, где ће се као резултат видети која су то занимања која одговарају одређеном типу личности и које особине треба потенцирате, а на којима треба радити.

Понуђена је и детаљна анализа сваком ученику, уз интервју, где би се извршила индивидуална процена личности и професионална оријентација.

Тестирање су вршили Раица Милићевић из Високе школе за пословну економију и предузентишво и Драгана Станимировић, дипломирани социолог из Агенције за консалтинг „Мy L“.