Идеја о увођењу Дана розе мајица настала је у знак протеста због инцидента који се догодио у једној школи у Канади.

Наиме, дечак је у знак подршке тешко оболелој мајци (која је боловала од рака дојке), обукао розе мајицу. Истог дана, у школском дворишту, због те розе мајице, претукла га је група дечака. Розе мајице су прве године солидарно носила деца из дечакове школе, да би се временом идеја проширила на цео свет и постале су препознатљив симбол иницијативе у борби против вршњачког насиља.

Група ученика чланова Ученичког парламента ГТШ „Неимар“ у сарадњи са Тимом за превенцију насиља и стручном службом школе реализовали су следеће активности:

• Припремљен је пано са садржајима на тему борбе против вршњачког насиља;
  • Председник УП ГТШ „Неимар“ и члан Тима за превенцију насиља из УП обишли су сва одељења , прочитали садржај припремљен на тему борбе против вршњачког насиља и поделили флајере сваком одељењу.
  • Припремљена је ppt презентација Превенција вршњачког насиља, која ће бити коришћена за часове одељењског старешине , састанак УП, Савет
    родитеља.

Тим за превенцију дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања ГТШ „Неимар“ НИШ

[ngg src=“galleries“ ids=“26″ display=“basic_thumbnail“ thumbnail_crop=“0″]