Дан Светог Саве, којим се обележава лик и дело српског просветитеља, утемељивача образовања, законописца и првог српског архиепископа из 13. века, ученици, просветни радници и запослени у Грађевинској техничкој школи „Неимар“ у Нишу свечано су прославили школску славу.

Поздрављајући присутне и многобројне госте, директор Грађевинске техничке школе „Неимар“, Сретен Васић је у свом обраћању истакао, да је Свети Сава својим радом много задужио школство и све народе на овим просторима.

– Прослављајући овај празник, подсећамо се на његов живот, дела и на његову жељу, да имамо што више школа и образованих људи, и да живимо у слози и у миру – нагласио је Васић.

Након пресецања славског колача и свечане приредбе, у оквиру које су наступили ученици наше школе, директор Сретен Васић је уручио пригодне поклоне некадашњим наставницима који су радни век провели у Грађевинској техничкој школи „Неимар“.

[ngg src=“galleries“ ids=“9″ display=“basic_thumbnail“]