Након освајања првог места на окружном такмичењу из математике, чиме је обезбедио учешће на Државном такмичењу, ученик одељења Ат21, Мишић Емил освојио је прву награду са освојених 97 поена од укупно 100.

Државно такмичење је, због тренутне ситуације, одржано на 5 пунктова (Београд – 2, Нови Сад, Ниш и Крагујевац). На пункту у Нишу (ПНГ Стеван Сремац) такмичењу је приступило 70 ученика, а на нивоу републике Србије, око 350.

У таквој конкуренцији, Емил је још једном показао своје велико умеће и знање из математике и више него успешно репрезентовао школу, као и свог ментора наставницу Марину Пипу, којој такође упућујемо све честитке.

Овакав успех је подстрек и другим ученицима, да покажу своје знање, а надамо се и да ћемо се и у периоду након корона вируса, вратити и другим редовним активностима, као што је припрема ученика за такмичење, јер наша школа пуно пажње поклања и додатној подршци ученицима у раду и учењу.

ГТШ НЕИМАР