Млади, напредни и паметни људи из нишких школа и факултета су део својих лабораторија, радова и експоната преселили у хол Електронског факултета.

Фестивал науке “Наук није баук” одржао се и ове године у Нишу, и то 24. и 25. маја, а млади проналазачи своје умеће и идеје представили су на нишком Електронском факултету.

Грађевинска техничка школа “ Неимар“ је и ове године имала запажен наступ, а наш штанд на Фестивалу посетио је и Дарко Булатовић, градоначелник Ниша

Фокус фестивала, био је на дигитализацији, електроници и технологији, али било је и пуно поставки из грађевинарства, екологије, хемије, физике и одрживог развоја.

У оквиру фестивала промовисана је и монографија “Ниш, град напредних технологија”.

И ове године, учесници су били вршњаци из Македоније и Црне Горе, као и посетиоци из целог региона, који су током овог викенда науке имали прилике да мало боље упознају Ниш.

[ngg src=“galleries“ ids=“18″ display=“basic_thumbnail“]